Rekrutacja do programu „Akademia First Step”

Inkubator Innowacyjności PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej, którzy nie mają jeszcze pomysłu na biznes albo są w początkowej fazie rozwoju projektu, do udziału w „Akademii First Step”. Termin zgłoszeń mija 17 września 2020 r.

Program skierowany jest do studentów stacjonarnych i niestacjonarnych Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia i studia II stopnia).  

Kurs prowadzony będzie w formule on-line, jednak dwa warsztaty Design Thinking odbędą się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Kurs odbędzie się w dniach 21 września - 3 października 2020 r. W programie:

  • cztery 4-godzinne spotkania „Jak zbudować swój start-up?” (techniki i sposoby walidacji pomysłów, ochrona pomysłów biznesowych oraz formalne aspekty zakładania firm, budowanie zespołu/techniki wspomagające marketing i sprzedaż);
  • jeden 2-dniowy warsztat „DesignThinking - jak wykorzystać DT w projektach biznesowych?”

Jak się tworzy innowacje, czyli warsztaty skupione na praktycznym ćwiczeniu technik i umiejętności przydatnych w realizacji projektów biznesowych. Dodatkowo moduł „Elevator pitch - czyli jak krótko i konkretnie przedstawić siebie i swój pomysł na biznes”;

  • jednodniowy warsztat „Start-upIdea”.

Uczestnicy pracują w grupach nad case’ami wypracowanymi podczas warsztatów. W ciągu maratonu budują model biznesowy, układają strategię marketingową i planują sprzedaż dla swojej usługi/produktu. Nad całym procesem czuwają eksperci/mentorzy (prawnicy, HR-owcy, marketingowcy, przedstawiciele biznesu). 

Więcej informacji o programie, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Źródło: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW