Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

W dniu 7 grudnia 2017 roku już po raz piąty odbyło się  w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki.

W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz zaproszeni goście. Studenckie Centrum Nauki skupia koła naukowe działające m.in. w obszarach chemii, mechaniki, budownictwa, inżynierii środowiska i ekonomii. Coroczne seminarium naukowe jest jedną z form realizacji zasadniczego celu i idei działalności Studenckiego Centrum Nauki i służy integracji studenckiej działalności naukowej, ułatwieniu wymiany informacji i promocji działalności naukowej studentów oraz współpracy przy realizacji interdyscyplinarnych projektów również ze studentami innych uczelni i uczniami płockich szkół średnich.

Tegoroczne seminarium rozpoczął dr inż. Marcin Koper - Kierownik Projektu w Biurze Realizacji Inwestycji Majątkowych PKN ORLEN S.A. oraz absolwent naszej uczelni, który zaprezentował referat - „Budowa Elektrowni gazowo-parowej na terenie PKN ORLEN S.A. w Płocku”. Następnie studenci z  Komisji Zagranicznej Samorządu Studentów przedstawili informacje dotyczące mobilności studenckiej i możliwości współpracy kół naukowych z ośrodkami zagranicznymi.

W drugiej części Seminarium „Nauka z pasją” miały miejsce prezentacje kół naukowych działających w ramach Studenckiego Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Studenci przedstawili roczną działalność:

- Koła Naukowego Budownictwa KONSTRUKTOR,

- Koła Naukowego SONDA,

- Płockiego Naukowego Koła Chemików,

- Koła Naukowego Inżynierii Środowiska,

- Studenckiego Forum BCC,

- Koła Naukowego Mechaników ROTOR.

Uczestnicy seminarium zapoznali się między innymi z tym, jak przebiegały prace przy realizacji grantów  rektorskich, jak koła współpracowały ze szkołami średnimi oraz jak przebiegały projekty naukowe i edukacyjne. We wszystkich prezentowanych projektach można było zauważyć  duże zaangażowanie naukowe studentów i umiejętność wykorzystania w praktyce wiedzy zdobywanej na uczelni.

Po sesji w siedzibie Studenckiego Centrum Nauki uczestnicy mieli możliwość wymiany opinii i spostrzeżeń, bliższego poznania uczestników seminarium i dyskusji o planach dalszej działalności.

Organizacja Seminarium Studenckiego Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN S.A.

Źródło i zdjęcia: PW Filia w Płocku

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz