Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

W dniu 7 grudnia 2017 roku już po raz piąty odbyło się  w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. 

W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz zaproszeni goście. Studenckie Centrum Nauki skupia koła naukowe działające m.in. w obszarach chemii, mechaniki, budownictwa, inżynierii środowiska i ekonomii. Coroczne seminarium naukowe jest jedną z form realizacji zasadniczego celu i idei działalności Studenckiego Centrum Nauki i służy integracji studenckiej działalności naukowej, ułatwieniu wymiany informacji i promocji działalności naukowej studentów oraz współpracy przy realizacji interdyscyplinarnych projektów również ze studentami innych uczelni i uczniami płockich szkół średnich.

Tegoroczne seminarium rozpoczął dr inż. Marcin Koper - Kierownik Projektu w Biurze Realizacji Inwestycji Majątkowych PKN ORLEN S.A. oraz absolwent naszej uczelni, który zaprezentował referat - „Budowa Elektrowni gazowo-parowej na terenie PKN ORLEN S.A. w Płocku”. Następnie studenci z  Komisji Zagranicznej Samorządu Studentów przedstawili informacje dotyczące mobilności studenckiej i możliwości współpracy kół naukowych z ośrodkami zagranicznymi.

W drugiej części Seminarium „Nauka z pasją” miały miejsce prezentacje kół naukowych działających w ramach Studenckiego Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Studenci przedstawili roczną działalność:

- Koła Naukowego Budownictwa KONSTRUKTOR,

- Koła Naukowego SONDA,

- Płockiego Naukowego Koła Chemików,

- Koła Naukowego Inżynierii Środowiska,

- Studenckiego Forum BCC,

- Koła Naukowego Mechaników ROTOR.

Uczestnicy seminarium zapoznali się między innymi z tym, jak przebiegały prace przy realizacji grantów  rektorskich, jak koła współpracowały ze szkołami średnimi oraz jak przebiegały projekty naukowe i edukacyjne. We wszystkich prezentowanych projektach można było zauważyć  duże zaangażowanie naukowe studentów i umiejętność wykorzystania w praktyce wiedzy zdobywanej na uczelni.

Po sesji w siedzibie Studenckiego Centrum Nauki uczestnicy mieli możliwość wymiany opinii i spostrzeżeń, bliższego poznania uczestników seminarium i dyskusji o planach dalszej działalności.

Organizacja Seminarium Studenckiego Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN S.A.

Źródło i zdjęcia: PW Filia w Płocku 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW