Studenci PW wśród laureatów konkursu „Forum Młodych Mistrzów”

Studenci PW zdobyli trzy nagrody w ogólnopolskim konkursie „Forum Młodych Mistrzów”, zorganizowanym w ramach XXVI Forum Teleinformatyki „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej”. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-25 września 2020 r.

Do finału konkursu „Forum Młodych Mistrzów” zakwalifikowano 28 prac studentów z 11 uczelni. Jego wiodącymi tematami były: „Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa” oraz „Cyfrowa modernizacja Polski”.

W kategorii „Najlepsza praca z zakresu informatyzacji administracji publicznej” dwie równorzędne nagrody specjalne Ministerstwa Cyfryzacji otrzymali:

• Artur Haczek i Krzysztof Kamiński z Politechniki Warszawskiej - za pracę „System przechowywania i udostępniania aktów notarialnych w oparciu o technologię Blockchain”;
  • Piotr Janus z Politechniki Warszawskiej - za pracę „Stosowanie metod uczenia maszynowego w analizie działania zespołu serwerów”.

W kategorii „Najlepsza praca z dziedziny informatyzacji ochrony zdrowia” nagrodę specjalną Centrum e-Zdrowia otrzymał:

• Piotr Piwowarski z Politechniki Warszawskiej - za pracę „Komputerowe wspomaganie oceny resekcyjności guzów trzustki na obrazach tomografii komputerowej z kontrastem”.

Źródło: Forum Teleinformatyki