Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów znowu na podium

Po intensywnym tygodniu Koło Naukowe SKAP z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW, opuszcza Francję z drugim wynikiem w klasie Urban Concept - gasoline. PAKS, zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny uplasował się na podium zawodów.

Powody do radości dał również drugi z projektów koła - Kropelka 2.0 (na zdjęciach poniżej). Po raz pierwszy w historii pojazdu udało się pomyślnie przejść całą inspekcję techniczną i wyjechać na tor. - Choć nie wykonaliśmy próby, której wynik zostałby sklasyfikowany - mówi Natalia Strawa, obecna Sekretarz Koła -  to wiedza zdobyta podczas przejazdu po torze pozwoli nam na wprowadzenie wielu udoskonaleń i poprawek, dzięki czemu na następnych zawodach pojazd powinien być gotowy do bicia rekordów.

Ponadto, w ramach przygotowań do Shell Eco-marathon Europe w Londynie, PAKS (na zdjęciach poniżej) brał udział w próbnych przejazdach do Drivers’ World Championship. W ostatniej próbie pojazdowi udało się pokonać wszystkich przeciwników, co jest niezwykle obiecującym znakiem w kontekście czerwcowych zawodów.

Warto podkreślić, że już tydzień po zawodach rozpoczęły się prace przygotowawcze do kolejnego wyzwania, wspomnianych wcześniej zawodów w Londynie. Studenci są zgodni co do wyników - PAKS ma dużą szansę na kolejne podium.

Poczynania Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów można śledzić na bieżąco przez stronę na Facebooku www.facebook.com/skappw oraz na www.skap.meil.pw.edu.pl.

Powiązany materiał:
SKAP weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon