Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Student PW laureatem Seeds for the Future

Student PW laureatem Seeds for the Future

Inż. Łukasz Chorchos, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku telekomunikacja został laureatem III edycji konkursu Seeds for the Future. Nagrodą w konkursie był udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych w Chinach. 

„Seeds for the Future” to konkurs o zasięgu międzynarodowym, który organizowany jest przez firmę Huawei od 2008 r. Jego podstawowym zadaniem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych spośród studentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy szkolenia z zakresu najnowszych technologii. W Polsce konkurs odbywa się od 2014 r. Jest on realizowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach programu Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dzięki niemu, co roku 12 najlepszych studentów z Polski wraz z laureatami konkursu z 77 krajów świata ma unikalną szansę wziąć udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych, które odbywają się w siedzibie firmy Huawei w Chinach. 

Tegoroczni laureaci konkursu podczas swojego pobytu w Państwie Środka uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w głównej siedzibie firmy w Shenzhen, gdzie m.in. mieli okazję zgłębić tajniki działania nowoczesnych sieci radiowych (4G i 5G) i światłowodowych (G-PON).

Ponadto, w ramach europejskiej edycji projektu, studenci odwiedzili Komisję Europejską oraz Europarlament. Podczas spotkania z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, Annelli Jaatteenmaki, studenci przekazali „Postulat na rzecz Cyfryzacji Europy". Głównym celem dokumentu przygotowanego z inicjatywy laureatów konkursu jest zwrócenie uwagi przywódców państw europejskich na zagadnienia związane z transformacją cyfrową.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie internetowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Zdjęcie: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego