Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studentka i absolwent PW w programie stażowym „Energia dla przyszłości”

Studentka i absolwent PW w programie stażowym „Energia dla przyszłości”

Studentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Paulina Kateusz oraz absolwent Wydziału Elektrycznego Karol Basiński w lutym rozpoczną półroczne staże w PGNiG.

Program „Energia dla przyszłości” rozpoczął się dla zakwalifikowanych uczestników w październiku 2016 r. miesięcznym stażem w wybranych departamentach Ministerstwa Energii. Następnie trafili oni na miesięczne staże rotacyjne w wybranych departamentach i działach poszczególnych spółek - PGNiG SA, PGE Polskiej Grupy Energetycznej i PKN Orlen. W tym czasie mieli możliwość zapoznania się z działalnością każdej z nich. Opiekowali się nimi doświadczeni i przeszkoleni eksperci. W lutym stażyści rozpoczną staż właściwy we wcześniej wybranej przez siebie spółce.

- Ten program stażowy to niepowtarzalna okazja do poznania w krótkim czasie kilku spółek energetycznych od środka - oceniła Paulina Kateusz, która studiuje energetykę na Politechnice Warszawskiej, jest też studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.Przez najbliższe pół roku będzie zdobywać doświadczenie w Oddziale Obrotu Hurtowego PGNiG SA.

W programie stażowym „Energia dla przyszłości” bierze udział 21 studentów i absolwentów uczelni technicznych wybranych spośród blisko 200 kandydatów. Założeniem programu jest umożliwienie im poznania w praktyce różnych obszarów działalności branży energetycznej - od strategii poprzez sprzedaż do badań i rozwoju - co ma przyczynić się do budowania zaplecza kadrowego dla polskiej energetyki.

- Mamy możliwość spojrzenia na sektor energetyki w Polsce z punktu widzenia Ministerstwa oraz podległych mu spółek, obserwowania zachodzących na rynku procesów i sposobów podejścia do rożnych wyzwań. Zostaliśmy zaangażowani w tworzenie tych rozwiązań - wyjaśnił Karol Basiński, absolwent automatyki i robotyki oraz elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, który najbliższe sześć miesięcy przepracuje w Dziale Zarządzania Projektami Departamentu Strategii PGNiG SA.

Na zakończenie programu „Energia dla przyszłości” jego uczestnicy wrócą na dwa miesiące do Ministerstwa Energii. Najlepsi otrzymają oferty zatrudnienia.

Źródło: PGNiG
Zdjęcie: Ministerstwo Energii

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW