Świadomi energii ze studentami PW

Studenci z koła naukowego przed Gmachem Głównym PW

Projekt koła naukowego zakłada przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów edukacyjnych/fot. Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej

Jak poprawić efektywność energetyczną, zminimalizować zużycie energii oraz zmniejszyć koszty za energię i gaz? Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną bezpłatne warsztaty edukacyjne na temat racjonalnego użytkowania energii dla instytucji publicznych oraz wszystkich zainteresowanych. Przedstawione zostaną sposoby oszczędzania energii prowadzące nie tylko do obniżenia rachunków, ale również ograniczenia negatywnego wpływu zużycia energii na środowisko.

Nawet niewielka zmiana codziennych nawyków takich jak wyłączanie światła, zamykanie drzwi pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, czy obniżenie temperatury o kilka stopni prowadzi do oszczędności energii. Robiąc to ograniczamy nasze wydatki i wspieramy domowy budżet. W obliczu wprowadzonej niedawno dyrektywy UE zakładającej oszczędzanie gazu przez wybrane kraje członkowskie o 15 proc. do marca 2023 roku efektywne użytkowanie energii staje się niezbędne.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:

• Podstawowe informacje o efektywności energetycznej - definicje i pojęcia, których znajomość pomoże zrozumieć mechanizmy wpływające na zrównoważone gospodarowanie energią. Omówione zostaną dostępne w danej placówce nośniki energii.
  • Informacje na temat zmienności cen nośników energii na przestrzeni lat, wraz ze zwróceniem uwagi na ogólne trendy oraz perspektywy zmian w przyszłości. Uczestnicy poznają występujące w Polsce surowce oraz strukturę rachunku za energię elektryczną, gaz, oraz ciepło sieciowe.
  • Omówienie zachowań i przyzwyczajeń, które mają wpływ na efektywne gospodarowanie energią. Praktyczne wskazówki pomogą zmniejszyć zużycie energii. Uczestnicy zastanowią się też nad możliwościami zwiększenia efektywności energetycznej  placówki.
  • Przedstawienie zalet dbania o wysoki poziom efektywności energetycznej, który umożliwi osiągnięcie rzeczywistych zysków - finansowych i środowiskowych.

Wszystko przeprowadzone zostanie z zamiarem obniżenia zużycia energii, poprawienia bezpieczeństwa energetycznego i ograniczenia zużycia surowców energetycznych.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Zapraszamy do kontaktu w sprawie organizacji warsztatów dla instytucji oraz pracowników PW:

kn.energetyków@pw.edu.pl

facebook.com/KNE.PW