Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Tydzień Nauki i Biznesu

Tydzień Nauki i Biznesu

W dniach 20-24 listopada 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej miała miejsce pierwsza edycja „Tygodnia Nauki i Biznesu”. Projekt koordynowany jest przez Wydziałową Radę Samorządu WZ PW we współpracy z kierownictwem i pracownikami wydziału.

„Tydzień Nauki i Biznesu” to cykl spotkań warsztatowo-seminaryjnych dla studentów, prowadzony przez różne podmioty instytucjonalne i biznesowe. W czasie tego tygodnia studenci spotykali się z przedstawicielami świata gospodarki i administracji, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. W wydarzeniu wzięły udział takie firmy jak: UKE, Accenture, EY, HRK, MathWorks, DAT CC, Dussmann. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innemu panelowi tematycznemu.

Tydzień rozpoczął „Project day”, podczas którego studenci zostali zapoznani z tematyką zarządzania projektem infrastrukturalnym. Zagadnienie przedstawili: Tekin Guvercin, Prezes DAT Computer Concepts - na przykładzie budowy Bosphorus Bridge oraz Tadeusz Sztop, Dyrektor działu technicznego FM, Dussmann Polska Sp. z o.o. - który tłumaczył, jak zarządzać projektem złożonym. Spotkanie podsumowała dr Małgorzata Waszkiewicz, reprezentująca Pracownię Zarządzania Projektami WZ PW.

We wtorek odbył się „Talent Day”, a prelegentami byli: Agata Dominiak z Rekruter IT oraz Michał Schwabe z CN Warsaw Talent Development & Learning Team Lead at Accenture, którzy przybliżyli tematykę sztuki prezentacji. W tym dniu studenci brali udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Accenture w laboratoriach komputerowych WZ PW, podczas których studenci mogli podejść do tematu w praktycznym ujęciu.

W środę w budynku Wydziału Zarządzania miał miejsce „Office Day”. Seminarium przygotowała firma MathWorks. Dr Remigiusz Lipiec, inżynier aplikacji ONT, poruszył temat analizy finansowej z wykorzystaniem oprogramowania MatLab. Kolejny temat „Komunikacja zaczyna się w UKE” poprowadził Karol Krzywicki, wiceprezes UKE. O „Systemie Informacyjnym o Infrastrukturze Szerokopasmowej” mówiła Paulina Olszewska, a o „Platformie Lokalizacyjno-Informacyjnej” - Tomasz Karamon, Dyrektor Departamentu Techniki.

W czwartek odbył się „Career Day”. Studenci spotkali się z przedstawicielami HRK S.A.: Katarzyną Prażanowską - Talent Acquisition Leader oraz Katarzyną Warchoł - Internal Recruiter, które opowiedziały o przemyślanym i świadomym planowaniu swojej ścieżki kariery. Studenci mieli okazję skonsultować swoje CV. W tym dniu został poruszony również temat „Od startupu do dużego biznesu” - prowadzącym był Jan Kasprzycki–Rosikon, założyciel platformy crowdsourcingowej MilionYou i Dyrektor zarządzający EY Crowdsourcing, który zainspirował studentów swoimi działaniami. Ponadto studenci brali udział w warsztatach pracy zespołowej z wykorzystaniem zadania Marshmallow Challange, prowadzonych przez Klaudię Wolską - Przewodniczącą Wydziałowej Rady Samorządu. Organizatorzy TNiB z ramienia WRS WZ dołożyli wszelkich starań, aby studenci zrozumieli materię pracy zespołowej oraz wnioski płynące z zadania zespołowego.

Źródło: WZ PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego