XVI Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2019

XVI edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2019 odbyła się przy udziale niemal 70 kół, stowarzyszeń i organizacji. Wydarzenie mające na celu promocję studenckiej działalności naukowej oraz prezentację ich najnowszych osiągnięć, jak co roku cieszyło się dużą popularnością.

XVI edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK odbyła się w dniach 8-9 października 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. W ceremonii otwarcia uczestniczył Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW. 

Już od progu Gmachu Głównego odwiedzających witały skonstruowane przez studentów bolidy wyścigowe, a Duża Aula wypełniła się robotami, łazikami marsjańskimi czy bezzałogowymi samolotami. Koła naukowe prezentowały efekty swoich badań. Nowoczesne materiały, algorytmy sztucznej inteligencji, inżynieria biomedyczna czy eksperymenty z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości - to tylko nieliczne z obszarów, z jakimi można było się bliżej zapoznać. Targi KONIK to jednak nie tylko nauka - podczas wydarzenia można także spotkać m.in. kluby turystyczne, studenckie radio i telewizję, czy organizacje zajmujące się współpracą międzynarodową.

Szeroka gama wystawców powoduje, że co roku Targi KONIK są obowiązkowym do odwiedzenia wydarzeniem zarówno dla studentów Politechniki Warszawskiej poszukujących organizacji, do której mogliby dołączyć, jak również pasjonatów nauki, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z działalnością studencką. To święto dla tych, którzy na studiach poszukują możliwości wszechstronnego rozwoju, pełnych pasji i zaangażowania młodych ludzi. 

W tegorocznym konkursie na najlepsze stoisko w kategorii „Koła Naukowe” doceniono:

  1. Koło Naukowe Robotyków KNR
  2. Koło Naukowe Geodezji i Kartografii PW oray Stowarzyszenie Studentów GiK PW „GEOIDA”
  3. Studenckie Koło Astronautyczne

W kategorii „Organizacje Studenckie” zwyciężyły: 

  1. Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej
  2. Erasmus Student Network PW

Statuetki dla zwycięzców wykonało Koło Naukowe Technologie i Materiały z Wydziału Inżynierii Produkcji.

Fotogaleria z pierwszego dnia XVI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2019

Źródło: Rada Kół Naukowych SSPW
Zdjęcia: Biuletyn PW