25 lat Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

13 października 2017 roku odbyły się obchody 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W programie znalazły się m.in. konferencja pt. „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, a także Inauguracja i Graduacja programu Executive MBA.

Jak wygląda przyszłość wolnego rynku w Polsce? Jakie wyzwania stoją przed polskim społeczeństwem? Jaki jest bilans przemian społecznych i gospodarczych w kraju? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzieli eksperci podczas konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Warszawską z okazji 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Gościem honorowym wydarzenia był prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Gość honorowy wydarzenia - Aleksander Kwaśniewski/fot. Szkoła Biznesu PW

W trakcie obchodów odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich: Jaki rynek i społeczeństwo zbudowaliśmy? Bilans ostatnich 25 lat - poprowadził prof. Olaf Żylicz, dyrektor Szkoły Biznesu PW. Swoimi doświadczeniami podzielili się paneliści: prof. Witold Orłowski (ekonomista, prof. Szkoły Biznesu PW, rektor Akademii Vistula, główny doradca ekonomiczny PWC Polska), Zofia Dzik (fundator Fundacji Humanites, członek rad nadzorczych ERBUD S.A., PKP CARGO S.A., BRW S.A.) oraz dr Paweł Urbański (ekonomista, prezes INVEN Group, wcześniej prezes PGE).

Władze Uczelni reprezentował prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów/fot. Szkoła Biznesu PW

W rolę prowadzącego drugi panel: Jakiego rynku chcemy? Jaki budujemy? Perspektywa 2030 - wcielił się prof. Witold Orłowski, zaś w roli panelistów wystąpili: Bożena Gargas (prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego), prof. Krzysztof Jajuga (autorytet z dziedziny finansów, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) oraz Janusz Dziurzyński (dyrektor w dziale Global Business Services i IT Procter & Gamble).

Prof. Witold Orłowski podczas jednego z paneli dyskusyjnych/fot. Szkoła Biznesu PW

Oprócz konferencji w ramach uroczystości miały miejsce oficjalne obchody z udziałem zagranicznych gości, połączone z Inauguracją i Graduacją programu Executive MBA. Władze Politechniki złożyły specjalne podziękowania osobom, które miały największy wpływ na rozwój Szkoły:

• do grona Profesorów honorowych Politechniki Warszawskiej dołączyli: prof. Yusaf Akbar, CEU Business School; prof. Andrea Masini, HEC Paris; prof. Marek Adamczewski, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku; prof. Bartłomiej Nita, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;
  • do grona Wykładowców honorowych Szkoły dołączyli: Usamah Afifi, Aleksander Grzeszczak, Józef Wancer;
  • Szkoła przyznała specjalne wyróżnienia „Personalities of 25 years” osobom, które wniosły wyjątkowy wkład w rozwój Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Są to: prof. Jean-Paul Larçon, HEC Paris; prof. Rolf Brunstad, Norwegian School of Economics; prof. Alastair Nicholson London Business School; prof. Eric Cornuel European Foundation for Management Development; dr Zbigniew Turowski, Szkoła Biznesu PW; prof. Witold Orłowski, Szkoła Biznesu PW; Jacek Santorski, Values.

Wieczorny Bankiet Jubileuszowy zgromadził liczne grono gości należących do społeczności Szkoły - absolwentów, wykładowców, pracowników i przyjaciół. Szczególnie wrażenie na gościach zrobił trójgłos Dyrektorów Szkoły - dr. Zbigniewa Turowskiego, prof. Witolda Orłowskiego oraz prof. Olafa Żylicza.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej to wydzielona w strukturach Politechniki Warszawskiej jednostka, odpowiadająca za prowadzenie studiów menedżerskich dla kadry kierowniczej, w tym MBA. Powstała we współpracy z takimi prestiżowymi uczelniami, jak HEC Paris, London Business School oraz Norwegian School of Economics. Programy MBA w Szkole Biznesu ukończyło 3500 menedżerów z 30 krajów i czterech kontynentów.

Źródło: Szkoła Biznesu PW