Bezpieczeństwo globalnego społeczeństwa

Prof. Michaił Zgurowski, Rektor Kijowskiego Instytutu Politechnicznego Politechniki Kijowskiej na Ukrainie wygłosił w Politechnice Warszawskiej gościnny wykład pt. "Safety of a Global Society in the Conflict World".

Seminarium odbyło się 12 marca br. w Sali Senatu w Gmachu Głównym PW. Prof. Michaił Zgurowski przedstawił w swoim wykładzie wyniki matematycznych analiz dotychczasowych konfliktów światowych.

Prof. Michaił Zgurowski był gościem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), która obradowała w dniach 13 i 14 marca w Białowieży.

Prof. M. Zgurowski jest przewodniczącym rektorów uczelni technicznych Ukrainy. Od 1992 roku pełni funkcję rektora Politechniki Kijowskiej. W latach 1994-1999 był ministrem oświaty Ukrainy. Ma na swoim koncie około 300 publikacji naukowych i 50 wynalazków. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na m.in. zrównoważonym rozwoju, analizie i modelowaniu systemów złożonych oraz teorii zintegrowanych systemów zarządzania. W ubiegłym roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP za wkład w rozwój polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.