Bliżej Indonezji. CWM PW zacieśnia więzi współpracy

11 stycznia 2015 r. Pan Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej spotkał się z przedstawicielami indonezyjskiego sektora publicznego w celu omówienia wymiany stypendialnej studentów obu krajów.

Łukasz Wojdyga, Dyrektor CWM PW (w środku) z przedstawicielami Indonezji

Na spotkaniu obok przedstawiciela CWM PW obecni byli: Pan Peter F. Gontha - nowy Ambasador Republiki Indonezji w Polsce oraz z Pan Mohammad Nuh, Minister ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnej a zarazem profesor w Sepuluh Nopember Institute of Technology – uczelni partnerskiej PW.

Celem wizyty było omówienie możliwości współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a uczelniami indonezyjskimi. Tym samym Politechnika została umieszczona na rządowej liście zagranicznych instytucji, na wyjazd do których Indonezyjczycy będą mogli uzyskać stypendia.

Politechnika Warszawska współpracuje obecnie z dwiema uczelniami z Indonezji: Sepuluh Nopember Institute of Technology w ramach projektu Interweave (Erasmus Mundus Akcja 2) i z Bandung Institute of Technology na podstawie umowy bilateralnej. Aktualnie w Politechnice Warszawskiej przebywa dwóch studentów Sepuluh Nopember Institute of Technology (Wydziały: Inżynierii Lądowej oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych). Do Indonezji wyjechało również troje studentów PW (Wydziały: Fizyki, Inżynierii Lądowej i Elektryczny).

Perspektywy pozyskiwania kandydatów na studia na rynku indonezyjskim są obiecujące. Centrum Współpracy Międzynarodowej liczy na dalszy rozwój współpracy.

Źródło: CWM PW