Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

15 listopada 2020 r. wspólnota akademicka świętowała Dzień Politechniki Warszawskiej. Choć ze względu na sytuację epidemiczną obchody zaplanowane na 16 listopada przybrały inny charakter niż zazwyczaj, w programie znalazły się wydarzenia będące częścią tradycji Uczelni.

Z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej, 16 listopada o godz. 11.00 w formie zdalnej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PW. Podczas posiedzenia wręczone zostały: Medale Politechniki Warszawskiej, Medal Młodego Uczonego, a także nagrody w XXV Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych, X Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki oraz IV Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Elektrotechniki.

Tego samego dnia na stronie internetowej Uczelni opublikowano nazwiska laureatów Złotej Kredy - najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. Nowością są wyróżnienia dla prowadzących, którzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, jakim są zajęcia zdalne.

Częścią programu jest również projekt „Ławka z historią”. W tym roku odbywa się jego ostatnia edycja. Na ławkach na terenie kampusu centralnego, obok Gmachu Wydziału Fizyki, pojawiły się kolejne tabliczki z biogramami osób zasłużonych dla Politechniki Warszawskiej. Tegoroczne tabliczki poświęcone są: Janowi Podoskiemu, Jerzemu Sołtanowi, Andrzejowi Pszenickiemu, Joannie Chmielewskiej, Stefanowi Kuryłowiczowi, Maciejowi Władysławowi Grabskiemu.

Od 27 listopada do 17 grudnia br. będzie można wziąć udział w Quizie o PW - członkowie wspólnoty akademickiej po raz pierwszy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na różnorodne tematy związane z życiem uczelnianym.