Erbud i Politechnika Warszawska budują potencjał branży

12 czerwca 2015 r. Grupa Kapitałowa Erbud i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie naukowo-techniczne na rzecz rozwoju kompetencji i innowacyjności rozwiązań technicznych w branży.

Celem współpracy jest wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego Politechniki Warszawskiej i doświadczenia technicznego czołowej firmy budowlanej Erbud S.A. do podnoszenia poziomu kształcenia i unowocześniania procesu dydaktycznego w obszarach budownictwa, energetyki i przemysłu ciężkiego, a także w zakresie promowania innowacyjności w branży.

Porozumienie zakłada wykorzystanie potencjału naukowego i bazy badawczej Politechniki Warszawskiej, a także wieloletniego praktycznego doświadczenia Grupy Erbud we współpracy naukowo-dydaktycznej. Wymiana poglądów, wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy partnerami zapewni wzajemne podnoszenie kompetencji w zakresie budownictwa i prac inżynieryjnych. Kooperacja będzie obejmowała również współpracę przy opracowywaniu opinii i ocen rozwiązań technicznych projektów rozwojowych, inwestycyjnych i modernizacyjnych.

Fotogaleria wydarzenia

- Erbud S.A. to odpowiedzialny, innowacyjny i bezpieczny partner, posiadający 25-letnie doświadczenie w realizacji prestiżowych projektów budowlanych. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów oraz przestrzegamy najwyższych standardów jakości. Współpraca z największą i najbardziej prestiżową uczelnią techniczną w Polsce pozwoli nam dzielić się tym doświadczeniem i dalej podnosić nasze kompetencje - mówi Dariusz Grzeszczak, Członek Zarządu Erbud S.A.

Połączenie potencjału naukowo-badawczego z praktyczną wiedzą i doświadczeniem pozwolą rozwijać kompetencje i promować najlepsze praktyki w branży budowlano-inżynieryjnej. Planowana jest współpraca w wielu obszarach, przy projektach edukacyjnych, rozwojowych, inwestycyjnych i modernizacyjnych.

Na zdjęciu od lewej: Dariusz Grzeszczak, Prezes Erbud; prof. Jan Szmidt, Rektor PW; prof. Stanisław Wincenciak,
Prorektor ds. Rozwoju PW/fot. BPW

- Politechnika Warszawska ma olbrzymie doświadczenie w kształceniu kadr inżynierów i menedżerów zarówno w zakresie budownictwa czy konstrukcji. Absolwenci Politechniki Warszawskiej to cenieni specjaliści zarówno w kraju, jak i za granicą - mówiprof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak,Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej. - Doceniamy dorobek Grupy Erbud w obszarze realizacji inwestycji budowlanych, a także jej osiągnięcia we wprowadzaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań technologicznych. Jestem przekonany, że nasza współpraca pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał naukowy i dydaktyczny w celu kształcenia doskonałych inżynierów, którzy będą współtworzyć polska gospodarkę oparta na wiedzy i innowacyjności - dodaje prof. Stanisław Wincenciak.

Współpraca będzie realizowana poprzez budowę sieci kontaktów w obszarze budownictwa, energetyki oraz przemysłu ciężkiego. W planach jest organizacja cyklicznych spotkań z kluczowymi pracodawcami i przedsiębiorcami, a także organizowanie wspólnych seminariów i konferencji, służących wymianie doświadczeń i promocji własnych osiągnięć.

Grupa chce bezpośrednio uczestniczyć w procesie kształcenia przyszłej kadry branży inżynierskiej. Planuje angażować się w organizację praktyk i staży studenckich. Podpisane porozumienie zakłada realizowanie programów stypendialnych dla najlepszych studentów i absolwentów kierunków o profilu budowlanym, energetycznym i mechanicznym.

Inwestorzy zlecający nam realizację projektów doceniają profesjonalizm, zaangażowanie i doświadczenie naszych pracowników, dlatego już na etapie kształcenia chcemy mieć wpływ na poziom wiedzy kadry pracowniczej branży budowlanej - docelowo naszych pracowników - dodaje Dariusz Grzeszczak, Prezes Zarządu Erbud S.A.