IV Warszawskie Dni Techniki

W dniach 22-24 października 2014 r. odbyły się IV Warszawskie Dni Techniki. Jednym z organizatorów była Politechnika Warszawska. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Warszawa - technika wczoraj, dziś, jutro”.

Organizatorzy imprezy: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), Politechnika Warszawska oraz Naczelna Organizacja Techniczna w planie wydarzeń uwzględnili wiele interesujących pozycji. Tegoroczne Dni dedykowane były głównie technice samochodowej, lotniczej a także wykorzystaniu laserów. Z nowatorskim zastosowaniem techniki uczestnicy imprezy mogli zapoznać się w pracowniach i laboratoriach m.in. Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Instytutach Badawczych: Lotnictwa, Mechaniki Precyzyjnej, w PIT-Radwar oraz na stacji techniczno-postojowej stołecznego metra na Kabatach.

Wśród wykładów i prezentacji przygotowanych przez naszą Uczelnię znalazły się m.in.:

• Samochody elektryczne i hybrydowe, dr inż. Piotr Piórkowski, inż. Łukasz Kurkus, SiMR PW (22.10.2014, godz. 13.30-14.30, ul. Czackiego 3/5),
  • Sprężone powietrze jako alternatywne źródło energii, przedstawiciel Koła Naukowego Mechaników Pojazdów, SiMR PW (22.10.2014, godz. 13.30-14.30, ul. Czackiego 3/5),
  • Symulator lotu śmigłowcem, prof. Janusz Narkiewicz, MEIL PW (23.10.2014, godz. 11.00, Al. Niepodległości 222),
  • Pojazdy hybrydowe, dr inż. Artur Jankowiak, SiMR PW (24.10.2014, godz. 13.00, ul. Narbutta 85).

Przewodniczącym Komitetu Honorowego IV Warszawskich Dni Techniki został prof. Jan Szmidt, Rektor PW

IV Warszawskie Dni Techniki

Warszawskie Dni Techniki adresowane były do wszystkich mieszkańców Warszawy, ale przede wszystkim do młodzieży szkolnej, dla której zorganizowano eliminacje do XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Październikowe wydarzenie miało na celu m.in.:

• zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy o technice,
  • uświadomienie atrakcyjności studiów technicznych,
  • zapoznanie młodzieży z techniką w życiu miasta oraz funkcjonujących w nim ośrodków naukowych i przemysłowych,
  • poszerzenie wiedzy o aktualnym stanie techniki i innowacyjności zastosowań technicznych,
  • budzenie poczucia dumy z osiągniętych dokonań technicznych.

Pełen program wykładów, spotkań i wizyt dostępny jest na stronie www.dni-techniki.waw.pl

Fotorelacja TUTAJ

Źródło: OW SIMP