Innowacje a instrumenty finansowe w CZIiTT PW

28 kwietnia 2016 r. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej gościło uczestników konferencji Finansujmy innowatorów! Instrumenty finansowe na rzecz innowacyjnej gospodarki w Polsce.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Uczestników wydarzenia powitał prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, podczas gdy potencjał naszej Uczelni przedstawił prof. Jan Szmidt Rektor PW. W konferencji wzięły udział ministerstwa odpowiedzialne za rozwój i naukę oraz kluczowe agencje publiczne, oferujące w nowej perspektywie instrumenty finansowe dla innowatorów.

Na zdjęciu od lewej: Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju; dr Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, MNiSW; Radosław Drozd, Członek Zarządu Raiffeisen-Leasing Polska SA; prof. Stanisław Wincenciak,
Prorektor ds. Rozwoju PW; dr Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu w MNiSW/fot. Biuletyn PW

Podczas paneli dyskusyjnych poruszono m. in. kwestie Programu Horyzont 2020. - Program Horyzont 2020 ma za zadanie poprawę konkurencyjności Europy, poprzez wzrost innowacyjności i zachęcenie sektora prywatnego do zwiększenia wydatków na działalność badawczo-rozwojową. Z budżetem blisko 80 mld euro stanowi główne narzędzie wdrażania Unii Innowacji, flagowej inicjatywy strategii wzrostu Europa 2020. Polski rząd, poprzez wyspecjalizowane instytucje - krajowe punkty kontaktowe - stara się wesprzeć polskich kandydatów w staraniach o środki z tego dodatkowego źródła finansowania. Cieszę się, że w efekcie tych działań, kolejna instytucja finansowa dołącza do grona sojuszników w budowaniu innowacyjnej gospodarki w Polsce - powiedział Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt/fot. Biuletyn PW

W spotkaniu udział wzięli m.in.: dr Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu w MNiSW; Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju; Arkadiusz Lewicki, Dyrektor KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów UE; Radosław Drozd, Członek Zarządu Raiffeisen-Leasing Polska SA; Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich; Leszek Grabarczyk, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; Patrycja Klarecka, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; Tomasz Gibas, Doradca ds. Ekonomicznych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Zdjęcia: Biuletyn PW