Konferencje Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki PW

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki PW we wrześniu 2014 r. dwukrotnie włączył się w organizację międzynarodowych spotkań:  XIX konferencję Machine Modeling and Simulation oraz VII Międzynarodowe Kolokwium Micro-Tribology 2014.

Pierwszym z nich była polsko-słowacka konferencja Machine Modeling and Simulation, zorganizowana na Wydziale Mechatroniki w dniach 1-4 września 2014 r. Jej program obejmował 2 referaty plenarne i 34 prezentacje w 6 sesjach tematycznych. Podsumowaniem wydarzenia mają być artykuły, które po aprobacie Komitetu Naukowego, zostaną opublikowane w piśmie Machine Dynamics Research.

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki PW w dniach 7-11 września br. partycypował także w VII Międzynarodowym Kolokwium Micro-Tribology 2014, które podejmowało tematykę zagadnień tribologicznych w skali mikro i nano. Na spotkaniu w Osiecku przedstawiono 26 referatów w tym 7 Keynote talks wygłoszonych przez wybitnych specjalistów. Wydarzenie odbyło się przy udziale 27 badaczy w tym 10 z Polski. Na zakończenie uczestnicy zwiedzili laboratoria w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki na Wydziale Mechatroniki PW.

Źródło: Instytut Mikromechaniki i Fotoniki PW