Koreańskie spotkania CWM PW

W dniach od 2 do 8 czerwca 2016 r. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej przebywali w Korei Południowej, uczestnicząc w międzynarodowych targach edukacyjnych Study in Europe w Seulu.

Wizyta miała na celu promocję naszej Uczelni i ofertę studiów anglojęzycznych, a także złożenie wizyt w uczelniach partnerskich. Łukasz Wojdyga, Dyrektor CWM i Dominika Frąk Dudzińska, którzy weszli w skład delegacji Politechniki Warszawskiej, wzięli również udział w konferencji poprzedzającej targi Study in Europe - South Korea 2016.

W wydarzeniu zorganizowanym przez British Council uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wśród stanowisk wystawców uwagę zwracało stoisko Politechniki Warszawskiej, co cieszy tym bardziej, że wielu młodych Koreańczyków chętnie studiuje za granicą, a Korea Południowa, obok Indii i Chin jest jednym z krajów, który wysyła największą liczbę studentów za granicę.

Stoisko CWM PW na tragach w Seulu/fot. CWM PW

Podczas pobytu w Korei Południowej delegacja CWM wzięła także udział w spotkaniach z przedstawicielami i studentami dwóch uczelni wyższych, z którymi Politechnika Warszawska współpracuje na podstawie umów bilateralnych: Hanyang University (HYU) w Seulu i Kyungpook National University (KNU) w Daegu.

Z Hanyang University (HYU) Politechnika Warszawska współpracuje od roku 2011 m.in. w zakresie dwustronnej wymiany studentów. Podczas wizyty delegacja CWM spotkała się z pracownikami i studentami HYU oraz z przedstawicielkami Office of International Affairs, gdzie poruszono zagadnienia związane z wymianą studentów i możliwościami jej finansowania ze środków Unii Europejskiej. Jednocześnie podjęto decyzję o przedłużeniu umowy, która wygasa w 2016 r. Przedstawiciele CWM, poznając bliżej specyfikę odwiedzanej uczelni, mieli także okazję porozmawiać z koreańską studentką, która w I semestrze roku akademickiego 2016/2017 przyjedzie na jednosemestralną wymianę, na Wydział Architektury PW.

CWM PW z wizytą w Hanyang University/fot. CWM PW

7 czerwca CWM złożyło wizytę w Kyungpook National University (KNU), który jest najsilniejszym koreańskim partnerem Politechniki Warszawskiej, współpracującym m.in. w zakresie dwustronnej wymiany studentów, programu podwójnego dyplomowania (WEiTI) oraz w projekcie KEUDOS współfinansowanym ze środków UE. Podczas spotkania dokonano podsumowania dotychczasowych działań i omówiono perspektywy na przyszłość. Przedstawiciele CWM spotkali się również ze studentami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy przebywają w KNU w ramach projektu KEUDOS i programu podwójnego dyplomowania. W I semestrze roku akademickiego 2016/2017 planowany jest przyjazd koreańskiej studentki na jednosemestralną wymianę na Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej spotkali się także z Ph. D.In-Bong Ha, przedstawicielem Korea Student Aid Foundation, agendy rządowej odpowiedzialnej za przyznawanie stypendiów młodym Koreańczykom, którzy wyjeżdżają na studia za granicę. Celem spotkania było omówienie możliwości przyznawania dofinansowań studentom z uczelni partnerskich z Unii Europejskiej na podejmowanie studiów w Korei Południowej.

Źródło: CWM PW