Ogólnopolskie spotkanie Prorektorów w Politechnice Warszawskiej

W dniu 24 lutego 2015 roku Prorektorzy zrzeszeni w Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych spotkali się w Politechnice Warszawskiej.

Konferencja ma charakter cykliczny i odbywa się dwa razy w roku. Tym razem głównym tematem posiedzenia była dyskusja nad „zasadami uznawalności efektów uczenia się”. W spotkaniu uczestniczyło blisko 30 osób - prorektorów oraz gości.

W tematykę potwierdzania efektów uczenia się wprowadził zgromadzonych prof. Andrzej Kraśniewski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, który zaprezentował efekty projektu „Rola uczelni jako integratora uczenia się przez całe życie” realizowanego przez Politechnikę Warszawską w Instytucie Badań Edukacyjnych.

Ogólnopolskie spotkanie Prorektorów w Politechnice Warszawskiej

Podczas spotkania analizowano również minimalny i maksymalny zakres uchwały senatu w wyżej wymienionym zakresie oraz dyskutowano o koniecznych zmianach w regulaminach studiów w związku z nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Prorektorzy dzielili się doświadczeniami we wprowadzaniu powyższych zmian oraz przybliżali stopień ich zaawansowania.