PANTHER w Politechnice Warszawskiej

W dniach 11-12 lutego 2015 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się pierwsze spotkanie partnerów nowego projektu PANTHER (Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research), mające na celu dokonanie ustaleń niezbędnych do rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich uczelni wchodzących w skład konsorcjum projektu. Gości w imieniu Politechniki Warszawskiej powitał prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki (na zdjęciu poniżej).

PANTHER stanowi wspólną inicjatywę uczelni technicznych z krajów Unii Europejskiej, Australii i Nowej Zelandii w zakresie rozwoju badań naukowych i edukacji, realizowaną w ramach Akcji 2 programu Erasmus Mundus. W skład konsorcjum projektu wchodzi ośmiu partnerów:

• Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (Polska) - koordynator,
  • Budapest University of Technology and Economics (Węgry),
  • Dublin University of Technology (Irlandia),
  • Ecole Centrale de Nantes (Francja),
  • The University of the Basque Country (Hiszpania),
  • University of New South Wales (Australia),
  • Griffith University (Australia),
  • Auckland Unibversity of Technology (Nowa Zelandia).

Projekt umożliwia wyjazdy trwające od 1-36 miesięcy (w zależności od typu mobilności) i jest skierowany do doktorantów, post-doktorantów oraz kadry. Oferowane stypendia przeznaczone są na pokrycie kosztów utrzymania, podróży i ubezpieczenia.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej http://panther.meil.pw.edu.pl/

Źródło: CWM PW