PW współpracuje z Alstom

fot.: Grzegorz Banaszek

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie o współpracy naukowo-technicznej z firmą Alstom.

Dokument został podpisany w dniu 18 marca br. w Politechnice Warszawskiej. Jego sygnatariuszami są prof. Jan Szmidt, Rektor PW, Lesław Kuzaj, prezes zarządu Alstom oraz Andrzej Gadomski, dyrektor ds. polityki personalnej, prokurent Alstom.

Strony niniejszego porozumienia będą współpracować w dziedzinie energetyki, inżynierii materiałowej, diagnostyki materiałów i urządzeń ochrony środowiska, inżynierii produkcji oraz transportu.

Politechnika Warszawska oraz spółka Alstom przewidują w ramach podpisanego porozumienia m.in. współpracę w celu unowocześnienia procesu dydaktycznego i procesu kształcenia w ww. dziedzinach, uzgadnianie tematów prac badawczych do realizacji w formie prac dyplomowych, doktorskich i naukowo-badawczych, organizowanie wspólnych seminariów i konferencji, współpracę w dziedzinie publikatorskiej i wydawniczej, organizację praktyk studenckich oraz staży dla grup studentów.