Podziękowanie Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

Gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchel – Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie wystosował podziękowania za udział Politechniki Warszawskiej w I Studenckim Sympozjum Naukowym pt: „Bezpieczeństwo w Transporcie".

Sympozjum odbyło się  w dniach 15-17 kwietnia 2015 roku w murach „Szkoły Orląt". Wzięło w nim udział blisko osiemdziesięciu studentów z całej Polski reprezentujących m.in. Akademię Marynarki Wojennej, Wojskową Akademię Technicznej, Akademię Obrony Narodowej, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Akademię Humanistyczną, Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Łódzki. Najliczniejszą i bardzo aktywną grupę uczestników stanowili studenci Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

W trakcie Sympozjum wygłoszono ok. 30 referatów prezentujących dorobek studentów i ich opiekunów naukowych w dziedzinie szeroko ujętych zagadnień bezpieczeństwa, szans i zagrożeń oraz rozwoju transportu. Wszystkie pozytywnie zrecenzowane przez członków Komitetu Naukowego referaty zostaną wydane w publikacji naukowej o charakterze monograficznym.

Uczestnicy I Studenckiego Sympozjum Naukowego „Bezpieczeństwo w Transporcie" przed Rektoratem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

Wystąpieniom towarzyszyły kuluarowe dyskusje merytoryczne uczestników (w osobach kadry dydaktyczno-naukowej i studentów) oraz pokaz lotów bezzałogowych statków powietrznych zorganizowany przez Koło Awioników Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie  i prezentacja modeli przez członków Koła Modelarskiego Wojskowej Akademii Technicznej. Ponadto, uczestnicy Sympozjum zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych oraz bazę dydaktyczno-naukową „Szkoły Orląt”.

Sympozjum przyczyniło się również do zintensyfikowania i wyznaczenia nowych kierunków współpracy Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego, działającego na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, ze „Szkołą Orląt”.

Podziękowanie dla PW (pdf, 569,91 kB)

Źródło: Wydział Transportu PW