Politechnika Warszawska gościła Puchar Mistrzów Świata

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, można było zobaczyć w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 24 lutego 2015 r. Prezentację trofeum zorganizowała AZS Politechnika Warszawska.

Najcenniejszy siatkarski puchar w godz. 10.00 – 18.00 kibice mogli obejrzeć w Gmachu Głównym PW. Prezentacji towarzyszyła wystawa zdjęć „Mistrzowie świata w barwach AZS Politechniki Warszawskiej”. – Puchar Mistrzów Świata to atrakcja, której nie trzeba przedstawiać. Trzeba ją po prostu zobaczyć – zachęcał Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej przed planowanym wydarzeniem. Wystawę tworzyła kompozycja 30 wybranych zdjęć, na których zaprezentowani zostali mistrzowie świata: Karol Kłos, Rafał Buszek, Michał Kubiak i Fabian Drzyzga. - Wszyscy oni grali w naszej drużynie. Wszyscy w Warszawie otworzyli sobie drogę do wielkich karier – dodał z dumą Bańcerowski.

fot. Biuletyn PW

AZS Politechnika Warszawska zachęcała nie tylko do obejrzenia Pucharu Mistrzów Świata, ale i do zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia autoportretowego, tzw. selfie. – Selfie związane są z mediami społecznościowymi. Kibicom proponujemy więc, żeby wszystkie ich fotografie z trofeum trafiły na Facebooka, Twittera i Instagram, oczywiście z odpowiednim hashtagiem – mówi Adrian Komorowski, rzecznik prasowy AZS Politechniki Warszawskiej. – Wspomniany hashtag to #selfiezpucharem. Zdjęcia znajdujące się na profilach publicznych, zawierające właśnie to hasło, umieścimy na okazjonalnym plakacie, który niebawem przygotujemy. Każdy kibic, który podzieli się swoim selfie, plakat otrzyma od nas w prezencie – wyjaśnia.

fot. Tomasz Adamszek

Puchar Mistrzów Świata oraz wystawa zdjęć „Mistrzowie świata w barwach AZS Politechniki Warszawskiej” zaprezentowane zostały kibicom już 21 lutego w hali Torwaru przy okazji meczu Inżynierów z LOTOSEM Treflem Gdańsk. I trofeum, i fotografie zostały bardzo ciepło przyjęte. Żeby zobaczyć puchar z bliska, trzeba było stać w długiej kolejce. Podobnie zresztą jak w Politechnice Warszawskiej.  

Informacje o Pucharze Mistrzów Świata
Puchar składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w drużynie. Części te połączono bezszwowo w cylindryczny kształt, przedstawiający 12 siatkarzy i ich rotację na boisku. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy. Trofeum mierzy 42.88 cm i waży 9 kilogramów.

Podstawa pucharu jest niklowana, a jej prostota wyraża żywotność drużyny w początkowej fazie mistrzostw. Stopniowe przejście z niklu do złota – od podstawy do korony trofeum, ma wyobrażać wzrastającą pewność siebie zwycięskiej drużyny, która przechodzi przez kolejne fazy mistrzostw. Złota korona Pucharu przedstawia ostateczne osiągnięcie tytułu Mistrzów Świata.

21 września puchar trafił w ręce reprezentantów Polski. Tego dnia biało-czerwoni w meczu finałowym mistrzostw świata, rozegranym w Katowicach, 3-1 pokonali Brazylię.

Podobny materiał:
Puchar Mistrzów Świata na Torwarze

Źródło: AZS PW
Zdjęcia: Tomasz Adamaszek, Biuletyn PW