Politechnika Warszawska na MSPO 2022

Zdjęcie z Salonu MSPO Kielce - 2022

XXX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, 6-9 września 2022 r., Kielce

Politechnika Warszawska uczestniczy w XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego - XXX MSPO w Kielcach. Do 9 września br. można odwiedzić nasze stoisko i obejrzeć nowoczesne technologie opracowane przy udziale badaczy z PW.

Podczas tegorocznego salonu, drugiego, w którym uczelnia bierze udział jesteśmy dostępni na stoisku B-15 - stanowisko ZG-32.

Na stoisku Politechniki Warszawskiej można zobaczyć m.in. drony i bezzałogowe samoloty obserwacyjne, badawczy pocisk rakietowy, technologie radarowe, części i osprzęt do broni drukowane w technologii 3D, technologie produkcji materiałów pędnych i wybuchowych. Koła naukowe przedstawią projekty rakiety, dronów i pojazdów autonomicznych.

O współpracy uczelni cywilnych w tworzeniu technologii dla potrzeb bezpieczeństwa i obronności państwa opowiadać będą prof. Robert Głębocki (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) i prof. Krzysztof Kulpa (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

W trakcie MSPO przedstawiciele centrów badawczych bezpieczeństwa i obronności Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej i Politechniki Łódzkiej rozmawiali o porozumieniu „Jastrząb”. W jego ramach te trzy uczelnie chcą wspólnie działać, żeby zwiększyć swój udział w rozwoju badań i wdrożeń w przemyśle oraz wzmocnić rolę ekspercką wobec instytucji i organów administracji publicznej. W spotkaniu w Kielcach naszą Politechnikę reprezentowali prof. Robert Głębocki i prof. Krzysztof Kulpa.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za system pasywnej lokacji została przyznana za - wspólny projekt PIT-RADWAR S.A. (lider), AM TECHNOLOGIES Sp. z o.o. Sp.k. oraz Politechniki Warszawskiej. Produkt służy podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

MSPO to prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Partnerem strategicznym Salonu, który w tym roku odbywa się w dniach 6-9 września w Kielcach jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Szczegóły wydarzenia oraz program dostępne są TUTAJ>>