Politechnika Warszawska na targach EDUFAIRS

W dniach 17-30 marca 2015 r. nasza Uczelnia reprezentowana przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PW oraz Studium Języków Obcych PW wzięła udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie.

Z ramienia Centrum Współpracy Międzynarodowej PW w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie uczestniczyła Katarzyna Janiga. Studium Języków Obcych PW reprezentowała Agata Wierzbińska.

Na targach w Turcji były obecne m.in. uczelnie z Wielkiej Brytanii (University of Chester), Szwecji (Jönköping University), Malezji (University of Malaya), Białorusi (Belarus State Economic University) i Łotwy (Transport and Telecommunication Institute), przy czym znaczącą grupę wystawców stanowiły szkoły języka angielskiego, w tym: LAL Language Centres, Stafford House School of English, Embassy English, English Time i Churchill House School of English Language.

18 marca tj. w dzień poprzedzający pierwszą część targów, przedstawicielki naszej Uczelni odwiedziły siedzibę agencji rekrutacyjnej Truva Education Services, z którą Politechnika Warszawska współpracuje przy rekrutacji studentów tureckich na studia I i II stopnia oraz na przygotowawcze kursy angielskiego na poziomie B2. Spotkanie miało na celu przedstawienie nowej procedury aplikacyjnej PW dla kandydatów na studia I stopnia oraz przybliżenie zmian dotyczących warunków aplikacji studentów tureckich na studia za granicą wynikających z nowego rozporządzenia Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.

Podczas targów w Stambule największym zainteresowaniem cieszyły się studia II stopnia, w szczególności programy Architecture, Civil Engineering, Aerospace Engineering, a także kursy przygotowawcze języka angielskiego.

Stoisko Politechniki Warszawskiej na targach EDUFAIRS w Izmirze

W dniu 20 marca reprezentantki PW odwiedziły biuro nowej agencji oferującej usługi edukacyjno-szkoleniowe Egyptian-Turkish Educational Services, założonej w Egipcie, a obecnie działającej w Arabii Saudyjskiej, Jordanie, Kuwejcie i Turcji. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty studiów PW dla obywateli spoza Unii Europejskiej, procedury aplikacyjnej na studia I i II stopnia oraz nawiązanie współpracy o charakterze bezkosztowym w ramach rekrutacji studentów z krajów Zatoki Perskiej.

24 marca odbył się kolejny dzień targów, tym razem w centrum Ankary. Tu także największe zainteresowanie wzbudziły studia II stopnia, szczególnie programy Biotechnology, Environmental Engineering, Civil Engineering, jak i kursy przygotowawcze języka angielskiego. Bezpośrednio po wydarzeniu Katarzyna Janiga (CWM PW) udzieliła  szczegółowych informacji dotyczących oferty studiów PW i procedury aplikacyjnej przedstawicielowi Candelas International Education and Consultancy.  Omówiono również działania promocyjne obejmujące proces rekrutacji studentów z Ankary.

W Izmirze (26 marca) największym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających stoisko PW cieszyły się programy: Aerospace Engineering, Power Engineering, Environmental Engineering, Management of Sustainable Enterprise oraz kursy przygotowawcze języka angielskiego. Podczas imprezy przedstawicielkom PW towarzyszyła osoba reprezentująca agencję rekrutacyjną United Towers.

Druga część targów EDUFAIRS odbyła się w dniach 29 i 30 marca w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Tym razem ofertę prezentowały uczelnie z Turcji (Istanbul Sehir University i Gaziantep University). Najwięcej pytań azerskiej młodzieży dotyczyło programów Computer Science, Telecommunications, Management of Sustainable Enterprise, Global Production Engineering and Management. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kursy przygotowawcze języka angielskiego, zwłaszcza te wakacyjne, przeznaczone dla osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje językowe oraz przystąpić do egzaminu IELTS.

Podobny materiał:
Targi edukacyjne w Mongolii z CWM PW