Politechnika Warszawska wśród najlepszych

Politechnika Warszawska jest jedną z trzech polskich uczelni, które znalazły się w prestiżowym rankingu QS World University Rankings by Subject.

W rankingu tym oceniane są programy kierunków studiów prowadzonych na uczelniach na całym świecie. W zestawieniu wybrano 200 najlepszych programów dla każdego z 30 kierunków.

Na najnowszej liście znalazły się tylko trzy polskie uczelnie – Uniwersytet Warszawski (z programami siedmiu kierunków studiów), Uniwersytet Jagielloński (z dwoma przedmiotami) oraz Politechnika Warszawska.

Nasza Uczelnia zyskała uznanie autorów rankingu za program studiów elektryka i elektronika. Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 151-200.

Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS) to jeden z najważniejszych rankingów uczelni na świecie. Jest on publikowany co roku w trzech kategoriach – ranking ogólny uczelni, ranking kierunków i ranking dyscyplin naukowych.