Porozumienie z ArcelorMittal Warszawa

Politechnika Warszawska oraz firma ArcelorMittal Warszawa Sp. z o.o. zostały sygnatariuszami porozumienia o współpracy.

Dokument został podpisany 25 marca br. w Politechnice Warszawskiej. Ze strony naszej Uczelni podpisał je prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW, a w imieniu ArcelorMittal Warszawa Marek Kempa, prezes zarządu oraz Alina Bielecka, członek zarządu i dyrektor personalny.

Strony porozumienia zadeklarowały współpracę w obszarach, w których następuje zbieżność kompetencji i potrzeb, w tym przede wszystkim w obszarze inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, mechatroniki, inżynierii produkcji i elektrotechniki.

ArcelorMittal Warszawa w ramach podpisanego porozumienia deklaruje m.in. umożliwienie odbywania ćwiczeń i zajęć dla studentów PW, prowadzenie praktyk i płatnych staży, uzgadnianie priorytetowych tematów prac badawczo-rozwojowych, udział w organizacji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu działalności spółki oraz ufundowanie nagród w tym konkursie.

Politechnika Warszawska oferuje spółce m.in. realizację prac badawczo-rozwojowych, wdrożeniowych i wykonywanie ekspertyz, formułowanie tematyki prac dyplomowych z uzgodnieniem potrzeb firmy, prowadzenie szkoleń i uwzględnianie w programie studiów potrzeb spółki w zakresie kompetencji absolwentów. Osobą odpowiedzialną za bieżącą realizację porozumienia będzie prof. Andrzej Kulig, Prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska.