Posiedzenie KRPUT w Białowieży

W dniach 13-14 marca br. w Białowieży odbyło się posiedzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Podczas spotkania poruszono kwestię wynagradzania pracowników realizujących projekty, ze szczególnym uwzględnieniem programu "Horyzont 2020". Jednym z tematów rozmów była również współpraca KRPUT z uczelniami technicznymi na Ukrainie.

W Białowieży podpisano porozumienie, które zakłada promocję oferty edukacyjnej uczelni technicznych za granicą, w ramach programu "Study Engineering in Poland".

Ponadto na posiedzeniu omówiono tematy związane z m.in. problemami procedur składania wniosków o finansowanie projektów ze środków NCBiR, współpracą pomiędzy spółkami skarbu państwa a uczelniami technicznymi w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020, naukami humanistycznymi i społecznymi na uczelniach technicznych (dyskusja na temat "Pakietu dla humanistyki").