Posiedzenie Prezydium KRASP i PAN w Jabłonnej

W Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnej odbyło się kolejne wspólne posiedzenie Prezydiów Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Rozmowy dotyczyły m.in. Pakietu Horyzont 2020.

Podczas wydarzenia omawiano m.in. trwające obecnie w Sejmie RP prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i innych ustaw. Przyjrzano się także założeniom nowelizacji ustawy o PAN, działalności Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. Wśród pozostałych tematów znalazły się takie zagadnienia jak:

• Pakiet Horyzont 2020,
  • sytuacja Uczelni po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie odpłatności za drugi kierunek studiów,
  • Rezolucja Kongresu Dydaktyki Polonistycznej.

Członkowie Prezydium PAN i Prezydium KRASP oraz zaproszeni goście dyskutowali również o kontrowersyjnej propozycji zawartej w rządowym projekcie nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym dotyczącej tzw. uwłaszczenia naukowców.

Spotkanie odbywało się w dniach 3-4 lipca 2014 r.

Źródło: PAN