Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland

W 2015 roku wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie kontynuować działania na rzecz podnoszenia poziomu umiędzynarodowienia polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Działania te będą realizowane w ramach zainicjowanej w 2012 roku kampanii promocyjnej Ready, Study, Go! Poland, Research & Go! Poland. Jej istotnym elementem będzie organizacja zagranicznych misji edukacyjnych w związku z udziałem w targach edukacyjnych i najbardziej prestiżowych konferencjach eksperckich.

Kampania jest realizowana we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

MNiSW planuje organizację następujących misji:

• targi rekrutacyjne Studijos, 5-7 lutego Wilno, Litwa;
  • targi rekrutacyjne Salao do Estudante, 14-16 marca, Brazylia (dwie lokalizacje);
  • targi rekrutacyjne i konferencja ekspercka IECHE (International Exhibition and Conference on Higher Education), 14-17 kwietnia, Rijad, Arabia Sudyjska;
  • konferencja i targi o charakterze eksperckim NAFSA (Associaton of International Educators), 24-26 maja, Boston, USA;
  • konferencja i targi o charakterze eksperckim EAIE (European Associaton for  International Education), 15-18 września, Glasgow, Wielka Brytania;
  • targi rekrutacyjne China Education Expo, 24 października, Chiny (dwie lokalizacje).

Profesor Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w liście skierowanym do Rektorów uczelni, zachęca szkoły wyższe do aktywnego zaangażowania się w merytoryczną część powyższych wydarzeń, w programie których znajdą się seminaria, sesje, warsztaty i prezentacje.

Źródło: MNiSW