Seminarium „Wiedza i tradycja - drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”

12 maja 2016 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się seminarium „Wiedza i tradycja – drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”. Prelekcja została poprzedzona przecięciem wstęgi w zmodernizowanym Laboratorium Automatyki w Instytucie Chemii WBMiP.

Uroczystego otwarcia seminarium dokonali Krystian Pater, Prezes Stowarzyszenia Płockich Naftowców i Członek zarządu PKN ORLEN ds. rafinerii oraz prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii w Płocku, jednocześnie pełniący funkcję Dziekana Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Prof. Janusz Zieliński przecina wstęgę Laboratorium Automatyki w Instytucie Chemii WBMiP/żródło: PW Filia w Płocku

Referaty wygłoszone podczas seminarium przybliżały: wymagania unijne dotyczące ochrony środowiska naturalnego w przemyśle rafineryjnym referat przedstawiony przez Jarosława Pleczyńskiego, techniki pozyskiwania informacji przy poszukiwaniu innowacyjnych technologii referat wygłoszony przez Grzegorza Jóźwiaka, zaawansowane systemy sterowania referat zaprezentowany przez Marka Bożyka oraz kształcenie na kierunku technologia chemiczna zreferowane przez Małgorzatę Petzel. W ramach dyskusji Członek zarządu SPN Władysław Wawak przedstawił historię, główne cele i plany na przyszłość Stowarzyszenia Płockich Naftowców.

W seminarium udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Płockich Naftowców, kadra kierownicza PKN ORLEN, a także pracownicy i studenci Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Seminarium zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Płockich Naftowców i Instytut Chemii, Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku.

Źródło: PW Filia w Płocku