Spotkanie rektorów konsorcjum ENHANCE

11 stycznia 2021 r. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym spotkaniu Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE w projekcie „Uniwersytety Europejskie”.

W spotkaniu uczestniczyli rektorzy wszystkich uczelni konsorcjum ENHANCE: Stefan Bengtsson (Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu), Anne Borg (Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim), Ute Habel (Politechnika w Akwizgranie), Francisco Mora Más (Politechnika w Walencji), Ferruccio Resta (Politechnika w Mediolanie), Christian Thomsen i Angela Ittel (Politechnika w Berlinie), a także przewodniczący Forum Studentów: Marco Guerini  (Politechnika w Mediolanie) i Gabriela Maciejewska (Politechnika Warszawska).

Rektorzy wybrali Anne Borg, Rektor Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim, na przewodniczącą i Christiana Thomsena, Rektora Politechniki w Berlinie, na wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE.

Radę Dyrektorów tworzą rektorzy lub reprezentujący ich prorektorzy siedmiu uczelni partnerskich konsorcjum oraz dwóch przedstawicieli studentów.

Została przyjęta Karta Zasad i Procedur Zarządczych konsorcjum ENHANCE. Przedstawiono aktualny stan prac w siedmiu pakietach zadań  i pierwsze rezultaty tych prac.

W trakcie dyskusji omówiono tematykę konferencji, które oficjalnie zainauguruje działania konsorcjum ENHANCE. Będzie ona dotyczyła wyzwań dla uczelni po pandemii COVID-19. Konferencja odbędzie się w marcu 2021 r.

Powiązane materiały:

Pierwsze spotkanie rektorów nowych „Uniwersytetów Europejskich”
„Uczelnia Badawcza” i ENHANCE, czyli szansa oraz prestiż dla PW
„Uniwersytety Europejskie” - współpraca z partnerami stowarzyszonymi
Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”
Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich
ENHANCE - wspólny kampus europejski
Politechnika Warszawska w konsorcjum w programie Erasmus+ „Uniwersytety Europejskie”

Źródło: Centrum Współpracy Międzynarodowej PW