Spotkanie z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI

W ramach wdrażania w Politechnice platformy USOS oraz SAP, Uczelnię odwiedzili goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI.

Prezentacjom dotychczasowych dokonań ze strony Uczelni przewodniczył dr Janusz Zawiła-Niedźwiecki, Dyrektor Centrum Informatyzacji, Pełnomocnik Rektora ds. Informatyzacji Politechniki Warszawskiej. Na czele czteroosobowej delegacji z Poznania stanęli prof. Marek Nawrocki, Prorektor ds. Informatyzacji i Współpracy z gospodarką, reprezentujący Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz prof. Marek Kręglewski, Dyrektor Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji.

Spotkanie, które odbyło się dnia 19 maja 2014 r., przyniosło wymianę poglądów na temat wdrażania Centralnego Modułu Systemu ewidencji toku studiów USOS oraz systemu finansowego SAP FI. Przybliżono wizję rozwoju, cele strategiczne oraz podsumowano kluczowe czynniki informatyzacji Uczelni ze wskazaniem warunków powodzenia projektu. Podkreślono, iż „główne usługi powinny być wdrażane jako wynik analizy oraz optymalizacji procesów uczelnianych, które będą podlegać informatyzacji”. W ramach tej roboczej wizyty wskazano także na korzyści wypływające z wdrożenia SAP-FI m.in.: opracowania centralnej bazy danych oraz systemu spójnego raportowania do instytucji nadrzędnych i na potrzeby wewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy student będzie posiadał indywidualne, wirtualne konto związane z jednostką prowadzącą studia. Więcej o platformie USOS i SAP-FI pisaliśmy TUTAJ.

Prof. Marek prof. Marek Kręglewski, Dyrektor MUCI zapytany, skąd w ogóle wziął się pomysł na opracowanie platformy USOS odpowiedział, że  „ (…) nie było na rynku dobrego programu, który by rozwiązywał kwestie sprawnego zarządzania sprawami dydaktyki i studentów. Stąd właśnie narodziła się potrzeba stworzenia czegoś bardziej ogólnego, platformy, która byłaby czymś więcej, niż funkcjonujące dotąd programy dziekanatowe obejmujące  jedynie konkretne wydziały”.

Po spotkaniu z członkami Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej, goście udali się na rozmowę do Władz Uczelni w osobie prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów oraz prof. Stanisława Wincenciaka, Prorektora ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej.