Targi Edukacyjne „Education Abroad” w Kijowie

Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. W dniach 15-18 kwietnia br. zaprezentowała się na nich nasza Uczelnia.

Odrębne stoisko Politechniki Warszawskiej tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Bogata oferta PW oraz możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu, przyciąga bowiem z roku na rok coraz większą liczbę kandydatów z Ukrainy, którzy stanowią najliczniejszą grupę studentów zagranicznych w Politechnice Warszawskiej. Oprócz studiów regularnych w języku polskim i angielskim Politechnika prowadzi także kilka programów stypendialnych (np. Erasmus Mundus), z których w dużym stopniu korzystają studenci z Ukrainy.

Przy stoisku naszej Uczelni spotkali się zatem zarówno studenci powracający z wymiany z PW jak i uczniowie liceum przy KPI (Kijowskim  Instytucie Politechnicznym), którzy odwiedzili naszą Uczelnię w ramach szkoły letniej (czerwiec 2014), a teraz są zainteresowani podjęciem studiów w Politechnice Warszawskiej.

W trakcie pobytu Zenoviya Shits z CWM PW rozmawiała również z kandydatami w szkole językowej „Slavic Languages Centre” oraz liceum fizyko-matematycznego „Lider”. Jednocześnie udało się nawiązać nowe kontakty z przedstawicielami szkół średnich, uczelni wyższych oraz firm promujących studia w Polsce.

Działania promocyjno-informacyjne Politechniki na rynku ukraińskim nie ograniczają się jednak tylko do udziału w targach edukacyjnych. Obejmują one zarówno spotkania z młodzieżą szkolną w Kijowie i innych miastach, jak i organizację letnich kursów języka polskiego w PW połączonych ze zwiedzaniem Uczelni i Warszawy.

Źródło: CWM PW