Targi edukacyjne w Baku

W dniach 6-11 października 2016 r. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej reprezentowali nasza Uczelnię  na targach edukacyjnych w stolicy Azerbejdżanu, Baku.

Targi 10th Azerbaijan International Education Exhibition zostały zorganizowane w ramach projektu Ready, Study, GO! Poland! prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Wydarzenie zorganizowano z myślą o uczniach szkół średnich pragnących kontynuować naukę na wyższych uczelniach.

Politechnika Warszawska jako jedna z dwóch uczelni o profilu ściśle technicznym zaprezentowała swoja ofertę na stoisku Ready, Study, GO! Poland!. Oprócz PW, w targach wzięli udział także przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Istotnym elementem wizyty naszej delegacji w Azerbejdżanie było spotkanie w Azerbaijan Technical University z kierownikiem biura międzynarodowego, dr. Natig Akhmadovem oraz uczniami szkoły w celu zapoznania ich z ofertą studiów anglojęzycznych PW i objaśnienia poszczególnych etapów procesu aplikacyjnego. Omówione zostały również możliwości współpracy między Azerbaijan Technical University a Politechniką Warszawską m.in. na polu wymiany studenckiej.

Źródło: CWM PW