Umowa ze Starostwem Powiatowym w Płocku

Zdjęcie przedstawia podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Płocku

Zakupione zostanie oprogramowanie m.in. do modelowania 3-D/ fot. PW Płock

Politechnika Warszawska Filia w Płocku otrzyma prawie 14 tys. zł na zakup sprzętu do pracowni informatycznych. 31 sierpnia 2022 r. podpisano umowę dotyczącą przekazania na jej rzecz dotacji celowej przez Powiat Płocki.

Umowę ze strony starostwa podpisali Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska, ze strony uczelni dr hab. inż. Renata Walczak, prof. uczelni - Prorektorem Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Powiat Płocki przekazuje na rzecz Politechniki dotację celową w wysokości 13 950 zł na zakup sprzętu do pracowni informatycznych.

Zakupione oprogramowanie będzie przeznaczone między innymi do modelowania 3-D, symulacji numerycznych, symulacji procesów i zjawisk występujących w przemyśle i gospodarce.

W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku Małgorzata Struzik, która odpowiedzialna jest za koordynację wykonania umowy po stronie powiatu płockiego.