Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Mechatroniki

W dniu 4 listopada 2015 r. Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej uczcił 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni uroczystym posiedzeniem Rady Wydziału.

Posiedzenie uświetnili swoją obecnością: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów i prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju, a także dziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów, zaproszeni goście reprezentujący różne gałęzie przemysłu i pracownicy Wydziału.

Posiedzenie zainaugurowane przez prof. Natalię Golnik, Dziekan Wydziału Mechatroniki (na zdjęciach poniżej), rozpoczęło okolicznościowe przemówienie prof. Jana Szmidta Rektora PW, który wręczył Pani Dziekan srebrny medal 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również okolicznościowego wykładu o historii naszej Uczelni Wydziału Mechatroniki przedstawionego przez prof. Eugeniusza Ratajczyka. W dalszej części uroczystości wręczono pozostałe srebrne i brązowe medale 100-lecia Odnowienia Tradycji PW osobom uhonorowanym przez Wydział Mechatroniki.

Na koniec spotkania uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Następnie, po krótkiej wycieczce do nowo otwartego gmachu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) uczestnicy udali się na Wydział Mechatroniki.

Dzięki uprzejmości Tramwajów Warszawskich trasę z Placu Politechniki na ul. Rakowiecką pokonali tramwajem - tradycyjnym środkiem transportu łączącym Kampus Południowy z Terenem Centralnym. Po krótkim spacerze goście i pracownicy Wydziału udali się na Wydział Mechatroniki, gdzie w klubie Mechanik miała miejsce część towarzyska uroczystości.

Tekst i zdjęcia: Wydział Mechatroniki PW