Uroczystość z okazji 90. urodzin prof. Tadeusza Kaczorka

Zdjęcie prof. Tadeusza Kaczorka

Prof. Tadeusz Kaczorek urodził się 27 kwietnia 1932 r.

Były Dziekan Wydziału Elektrycznego i Prorektor ds. nauczania PW, a przede wszystkim wybitny naukowiec i człowiek - prof. Tadeusz Kaczorek skończył 90 lat.

Z okazji jubileuszu 11 maja 2022 r. w Sali Senatu odbyło się spotkanie z udziałem władz Uczelni, współpracowników i przyjaciół Profesora. Życzenia prof. Kaczorkowi złożyli m.in. Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba, prof. Mariusz Malinowski - Prorektor ds. Nauki, prof. Lech Grzesiak - Dziekan Wydziału Elektrycznego i prof. Andrzej Dzieliński, Dyrektor Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego.

Nie zabrakło osobistych historii i wspomnień dotyczących jubilata, a także słów uznania dla dokonań Pana Profesora. Prof. Kaczorek wyraził wdzięczność całemu Wydziałowi Elektrycznemu i Politechnice Warszawskiej za wszystkie wspólne lata, za wsparcie w rozwoju kariery naukowej oraz obecną współpracę.

Zdjęcie prof. Tadeusza Kaczorka

Po uzyskaniu statusu pracownika emerytowanego prof. Tadeusz Kaczorek podjął pracę na Politechnice Białostockiej.

- Praca naukowa jest największą radością człowieka. Kiedy nie udaje mi się często rozwiązać problemu, wreszcie wpadam na pomysł, przyśni mi się, wtedy jestem najszczęśliwszy - zaznacza prof. Kaczorek.

Relacja ze spotkania, zdjęcia i nagranie rozmowy z prof. Tadeuszem Kaczorkiem dostępne są TUTAJ>>