V Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się V Forum Rozwoju Mazowsza. Prelegenci udzielali porad, jak pozyskać źródła finansowania zewnętrznego  i wskazywali branże, które mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach.

Założeniem Forum było zebranie w jednym miejscu przedstawicieli różnych sektorów. Wśród wystawców zobaczyliśmy zatem przedsiębiorców, start-upy, gminy, powiaty, miasta, uczelnie wyższe, jednostki naukowe, instytucje otoczenia biznesu, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. W tegorocznej edycji wzięło udział 80 wystawców.

Impreza zorganizowana została na Stadionie Narodowym w Warszawie. Części wystawienniczej towarzyszyły tematyczne wystąpienia, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się na dwóch scenach.

Korzyści dla uczestników Forum:

• dla startujących i prosperujących przedsiębiorców - szansa na pozyskanie dodatkowego kapitału umożliwiającego rozwój
    i międzynarodową ekspansję,
  • dla studentów - okazja na zmianę podejścia do kariery i rozwinięcie skrzydeł.

Podczas wydarzenia zaplanowano również wystąpienia dla sektora MŚP w temacie rozwoju firm i zwiększenia transferu środków na sektor B+R. W debatach dla samorządowców poruszona została m.in. kwestia stworzenia przyjaznego otoczenia dla biznesu. Równolegle prelegenci podjęli się odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie pozyskiwać inwestorów. Jednym z wiodących tematów na warsztatach było środowisko i energia odnawialna.

Fundusze europejskie to również dotacje na rozwój kapitału ludzkiego, na walkę z bezrobociem i ze społecznym wykluczeniem.
O tych wszystkich kwestiach uczestnicy rozmawiali w kontekście wykorzystania szans jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej.

- Już po raz piąty organizujemy Forum rozwoju Mazowsza. Tym razem zdecydowaliśmy się zaprosić do współpracy partnerów wspierających młodych w biznesie. Chcemy wykorzystać potencjał inicjatywy Grow Up StartUp, skorzystać z ich doświadczenia oraz ogromnej sieci kontaktów. To z pewnością wzbogaci nasz event i wiele początkujących dopiero firm, będzie chciało się tu pojawić - mówi dyrektor MJWPU, Mariusz Frankowski.

Na Stadionie Narodowym w ramach V Forum odbyło się kilkanaście paneli tematycznych, kilka debat, całodziennych szkoleń i konsultacji. – Chcemy, aby uczestnicy, poza wiedzą i umiejętnościami, dostali zastrzyk inspiracji. Pragniemy zachęcić każdego z uczestników do tworzenia własnego biznesu i pozaszablonowego myślenia - dodają przedstawiciele Grow Up Start Up.

Pierwszy od prawej: prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej; w środku: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego/fot. KW

Wśród prelegentów zobaczyliśmy m.in. Annę Rogowską, Zastępcę Kanclerza ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, która wystąpiła w debacie dedykowanej Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Swoje stoisko zaprezentowała również Politechnika Warszawska.

V Fozwoju Rozwoju Mazowsza Grow Up Start UP 2014 odbywało się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Organizatorem wydarzenia była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, partnerem strategicznym - Grow Up Start Up. Do współpracy przystąpiła także firma Techbrainers - partner programowy. Forum współfinansowano ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego oraz w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wstęp bezpłatny. Program i rejestracja TUTAJ

Źródło: growupstartup.com