Warszawski Salon Maturzystów 2014 powitały tłumy

Dwudniowa impreza w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przyciągnęła niezliczone rzesze studentów przyszłości. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Tegoroczny Warszawski Salon Maturzystów już od wczesnych godzin porannych odwiedzały grupy młodzieży z mazowieckich szkół. I choć impreza rozpoczynała się o godzinie dziewiątej, już przed godziną ósmą pojawiali się jej pierwsi uczestnicy. Oficjalne otwarcie Salonu odbyło się przy udziale: Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, Włodzimierza Paszyńskiego, Wiceprezydenta stolicy, prof. Marka Krawczyka, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich. Podczas uroczystego przecięcia wstęgi obecne także były m.in.: Katarzyna Góralska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Anna Frenkiel, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Duża Aula Politechniki Warszawskiej stała się tym samym miejscem prezentacji różnorodnej oferty szkół wyższych z całej Polski. Obok naszej Uczelni swoje propozycje przedstawiły m.in. Uniwersytet Warszawski, Jagielloński, Wrocławski, Gdański, Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Obrony Narodowej, Politechnika Wrocławska, Łódzka, Świętokrzyska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa i wiele innych. Swoich reprezentantów miały także uczelnie zagraniczne oraz wydawnictwa. Informacji źródłowej można było zasięgnąć na stoisku Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W namiocie przed Gmachem Głównym PW znalazły miejsce uczelnie zawodowe oraz szkoły policealne.

Swoją ofertę uczelnie starały się przedstawić w jak najciekawszy sposób. Począwszy od prezentacji multimedialnych poprzez oryginalne stoiska, promocyjne gadżety i materiały informacyjne, reprezentanci szkół próbowali pozyskać jak największe zainteresowanie. Niemniej istotne były porady ekspertów, którzy przybliżali meandry zmian w przyszłorocznym egzaminie maturalnym. Temu zagadnieniu, jak i sposobach walki ze stresem, poświęcone były spotkania z praktykami. Podczas imprezy młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi, tak aby dokonany wybór spełnił oczekiwania i był zgodny z osobistymi predyspozycjami.

W bieżącym roku Politechnika Warszawska uczestniczy w sześciu Salonach Maturzystów Perspektywy 2014 (Lublin, Białystok, Rzeszów, Warszawa, Łódź, Kielce).

Podobny materiał:
Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!