Wizyta w Dreźnie

Delegacja Politechniki Warszawskiej 21 listopada złożyła wizytę w Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie.

Delegacja naszej Uczelni przybyła na zaproszenie prof. Hansa Müllera-Steinhagena, Rektora Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor PW, prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki oraz prof. Małgorzata Lewandowska, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zwiedzili Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik oraz dwa instytuty Frauenhofera: Institut für Zerstörungsfreie Prüfverfahren oraz Einrichtung für Organik, Materialien und Elektronische Bauelemente COMEDD.

Podczas wizyty postanowiono, że dotychczasowa współpraca pomiędzy Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie a Politechniką Warszawską zostanie poszerzona o nowe, wspólne projekty.

Tydzień wcześniej Politechnika Warszawska gościła delegację kraju związkowego Saksonia, w której skład wchodzili: prof. Sabine von Schorlemer, tamtejsza minister nauki i sztuki, dr Edeltraud Hass i Matthias Winker, pracownicy tego ministerstwa, prof. Susanne Stahringer, prorektor ds. akademickich i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, prof. Andreas Schubert, prorektor ds. nauki i transferu technologii Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz oraz prof. Ehrenfried Zschech z Fraunhofer-Institut für Zerstörungsfreie Prüfverfahren. Naszą Uczelnię podczas spotkania reprezentowali: prof. Rajmund Bacewicz, prof. Włodzimierz Kurnik, z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, prof. Małgorzata Lewandowska oraz Łukasz Wojdyga, p.o. dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania prof. Sabine von Schorlemer zaproponowała zainicjowanie programu „Advanced Materials for Key Enabling Technologiesc” w ramach współpracy polsko-saksońskiej.