Współczesne problemy rozwoju gospodarczego - relacja z Płocka

W płockiej Filii PW dnia 6 maja 2016 r. przeprowadzono IV Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Współczesne problemy rozwoju gospodarczego”. Wydarzenie przebiegło pod hasłem: „Perspektywy i wyzwania przedsiębiorczości”.

Konferencja rozpoczęła się w Auli Politechniki Warszawskiej przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku, a jej otwarcia dokonała Dyrektor KNEiS dr hab. inż. Renata Walczak. Pierwszy panel naukowy poprowadziła dr Magdalena Kludacz, Zastępca Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku. Wzięli w nim udział prelegenci z kraju i z zagranicy.

Dr Krzysztof Buczkowski z Międzynarodowego Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock przedstawił Nowych 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju promowanych przez ONZ i ich wpływie na rozwój gospodarczy. Następnie referat nt. 3 w 1 - od imitacji do innowacji w gospodarce. Moda, czy potrzeba? wygłosił Rafał Borkowski z Grupy OPEUS Sp. z o.o. Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. reprezentował Key Account Wholesale Services Office, Director Pan Paweł Wysocki. Wygłoszone referaty dotyczyły między innymi problemów konsumpcji, innowacji i przedsiębiorczości.

Przygotowane na konferencję referaty zostały nadesłane przez naukowców i studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce m.in. z:

• The College of Regional Development Parague,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • Technical University Lithuania,
  • Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
  • Rivne Regional Institute of Postgraduate Pedagogical Education Ukraine,
  • Katolickiego Uniwersytet Lubelskiego Jana Pawła II,
  • Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku,
  • Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie,
  • Politechniki Częstochowskiej,
  • Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Referaty zaprezentowano w kilku tematycznych sesjach plenarnych:

1. Konsument,
  2. Innowacje,
  3. Przedsiębiorczość.

Sesje naukowe poprowadzili pracownicy naukowi Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych: dr Magdalena Kludacz-Alessandri, dr Barbara Felic, dr Marlena Piekut, dr Katarzyna Osiecka. Po każdym panelu naukowym korzystano z możliwości dyskusji na prezentowane tematy. Niebawem organizatorzy konferencji planują wydanie monografii, która jest już w trakcie przygotowania.

Spotkanie zorganizowało Studenckie Koło Naukowe SONDA działające przy Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Sponsorem Konferencji był PKN Orlen S.A.

Źródło: PW Filia w Płocku