YLIA Innovation Days

1 marca 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się konferencja w ramach Dni Innowacji YLIA. Podczas spotkania omawiano zagadnienia związane z transferem wiedzy i technologii.

YLIA Innovation Days otworzył Rektor PW prof. Jan Szmidt, a  konferencję poprowadził Marcin Koziorowski z firmy YLIA i pomysłodawca wydarzenia. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz platformą do dyskusji dotyczącej współpracy uczelni wyższych z biznesem. Wydarzenie miało udowodnić, że transfer wiedzy i technologii z uczelni do biznesu jest możliwy. Prelegenci wskazali od czego zacząć projekt, co jest ważne przy komercjalizacji pomysłu, jak usprawnić transfer oraz na czym młodzi naukowcy powinni się skupić i gdzie mogą szukać wsparcia.

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW otwiera Ylia Innovation Days/fot. Biuletyn PW

W gronie prelegentów znaleźli się m.in. prof. Janusz Lewandowski, prof. Ludwik Synoradzki, a także Ryszard Prozner z firmy Wielton S.A.,; Artur Czepczyński, Prezes ABC Czepczyński Sp.z.o.o, Barbara Ostrowska, Prezes Materials Care oraz Prezes Ylia Sp. z. o.o Michał Kucharski.

Na zakończenie konferencji przeprowadzono warsztaty z Excela pod patronatem Microsoft-u zorganizowane przez firmę Higher. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było ogłoszenie konkursu dla kół naukowych i studentów na projekt, który dzięki Grupie Ylia będzie miał szansę na komercjalizację. Nagroda główna to wsparcie o wartości do 20 tysięcy złotych.

Kolejne spotkanie YLIA Innovation Days odbędzie się w Białymstoku 22 marca 2016 r.
Strona wydarzenia: http://innovationdays.ylia.eu/

Źródło: Ylia