Seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej.

W związku z realizacją zadania „Opracowanie i wdrożenie działań w zakresie podniesienia międzynarodowej pozycji Uczelni” w projekcie „Podniesienie jakości zarządzania Politechniką Warszawską”, Centrum Współpracy Międzynarodowej organizuje seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”.

Pod wspólną nazwą „Akademii Internacjonalizacji PW” zaplanowane zostały cztery seminaria naukowe dotyczące najważniejszych kwestii związanych z internacjonalizacją szkolnictwa wyższego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wskazanych w Strategii Rozwoju PW do 2020 r. Prelegentami będą czołowi europejscy eksperci i praktycy w zakresie szeroko pojętego umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego, posiadający wybitną wiedzę teoretyczną w swojej dziedzinie oraz unikalną praktykę wdrażania oraz zarządzania internacjonalizacją.

Seminarium zatytułowane „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?”, odbędzie się 12 czerwca 2014 (czwartek) w godzinach 10.00 – 16.00 w sali 101, w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Poprowadzi je Dr. Göran Melin (Technopolis Group Sweden, Szwecja) – ceniony specjalista w zakresie międzynarodowej współpracy naukowo-badawczej, który przez wiele lat współpracował z organizacjami zaangażowanymi we wspieranie umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i badań naukowych, takimi, jak Swedish Foundation for International Cooperation in Research and Higher Education (STINT) oraz Swedish Institute for Studies in Education and Research (SISTER). W 2008 r. został mianowany specjalnym doradcą szwedzkiego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych ds. innowacji, kształtowania ścieżki kariery naukowej i badań uniwersyteckich. Obecnie Dr. Melin zajmuje się wzajemnym oddziaływaniem elementów trójkąta wiedzy.

Wykład skierowany jest do kadry kierowniczej (na poziomie centralnym, wydziałowym i na poziomie innych jednostek uczelni), Pełnomocników Dziekanów ds. Współpracy Międzynarodowej/Studiów w Języku Angielskim, kierowników projektów badawczych oraz koordynatorów programów edukacyjnych.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej.

Źródło: Centrum Współpracy Międzynarodowej PW