X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie z zawodnikiem PW

W dniach od 2 do 5 lipca 2014 r. odbędą się X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się Kacper Sierakowski z Politechniki Warszawskiej.

Oficjalna lista zawodników z Polski liczy siedemnaście nazwisk. Jedno z nich należy do Kacpra Sierakowskiego, studenta naszej Uczelni a zarazem członka Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont. X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie odbędą się w Legnicy i zostaną otwarte 2 lipca podczas uroczystej ceremonii o godz. 15.30. Misję organizowania mistrzostw Legnica wygrała z Seulem.

W imprezie weźmie udział 227 zawodników z 34 państw, podzielonych według kategorii: łuki klasyczne mężczyźni (66 zawodników), łuki klasyczne kobiety (59 zawodniczek), łuki bloczkowe mężczyźni (56 zawodników), łuki bloczkowe kobiety (46 zawodniczek).

Eliminacje indywidualne i zespołowe zostały przewidziane na 3 i 4 lipca. 5 lipca odbędą się finały.
Impreza została objęta Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Źródło: AZS Zarząd Główny, www.wuac-legnica2014.pl