Budynek MiNI na architektonicznym podium

Internauci wybrali najpiękniejsze polskie uczelnie w plebiscycie organizowanym przez portal infoArchitektura.pl. Budynek Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce. 

Redakcja portalu infoArchitektura.pl wytypowała 10 uczelni, które zasługują na szczególną uwagę pod względem walorów wizualnych. Następnie internauci w drodze głosowania wybrali spośród nich te najciekawsze (o plebiscycie pisaliśmy już wcześniej TUTAJ).

W plebiscycie „ArchiTOPTEN – Najpiękniejsze Polskie Uczelnie” oddano blisko 27 tys. głosów. Spośród nich 4377 oddano na gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, dzięki czemu znalazł się on na drugim miejscu w tym zestawieniu.

- Dzięki zastosowaniu szklanej elewacji od strony wschodniej, budynek wtapia się w przestrzeń pięknie odbijając okalającą go zieleń i sąsiadujące historyczne budowle. Od strony zachodniej, elewacja jest stonowana i tworzy harmonijną całość z położonymi obok modernistycznymi budynkami – napisali o budynku wydziału MiNI redaktorzy infoArchitektura.pl.

Zwycięzcą plebiscytu jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, na który zagłosowano 6215 razy. Na trzecim miejscu uplasowało się Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które przegrało z budynkiem Wydziału MiNI o 98 głosów.

Galeria zdjęć gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych zlokalizowana jest TUTAJ.