Hackathon „Internet Rzeczy” 2017

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w czeskim Brnie odbędzie się Hackathon, którego tematyka obejmie „Internet Rzeczy”. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, mentoring firm oraz stypendia.

Wydarzenie - organizowane przez Czeski Urząd Telekomunikacji (CTU) oraz firmę AT&T - skierowane jest do uczestników państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej (V4). Jego pierwsza edycja odbyła się w 2016 r.

Maraton programowania potrwa 24 godziny - od godz. 14.00 7 kwietnia br. do godz. 14.00 8 kwietnia br. Hackathon skierowany jest do programistów i studentów, czyli zarówno profesjonalistów, jak i nowicjuszy. Nie ma żadnych ograniczeń co do wieku uczestników, jednak organizatorzy liczą przede wszystkim na udział studentów z państw V4, którzy mogą zgłaszać się w drużynach lub tworzyć je na miejscu.

Wyłonieni zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz mentoring firm Credo Ventures & Y Soft Venture. Dodatkowo pięć osób zostanie nagrodzonych stypendium „Nanodegree” ufundowanym przez At&T i Udacity. Co więcej, za najlepsze użycie otwartych danych pochodzących z czeskich źródeł oraz najlepsze wykorzystanie struktury otwartego kodu źródłowego CZ.NIC organizatorzy przewidują dodatkowe nagrody pieniężne.

Szczegóły TUTAJ >>

Źródło: UKE
Zdjęcie: Biuletyn PW