Laureaci Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2016/17

24 marca 2017 r. w PW Filii w Płocku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w Konkursie Matematycznym CONTINUUM 2016/17. Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i gratulacje od Prorektora PW ds. Filii w Płocku, Dyrekcji ZSCE im. I. Łukasiewicza oraz przedstawiciela Sponsora PKN ORLEN S.A.

Pomysł konkursu matematycznego organizowanego wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, pojawił się po raz pierwszy wiosną 2015 roku. Koordynatorem części konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych została Politechnika, natomiast części  dla szkół gimnazjalnych - Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza.

Finaliści Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2016/17/fot. PW Filia w Płocku

Konkurs popularyzuje wiedzę i umiejętności matematyczne wśród uczniów szkół szeroko pojętego regionu płockiego oraz motywuje uzdolnioną matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie z Płocka, jak i m.in. Sierpca, Kutna, Łowicza, Żuromina i innych. Pierwszy etap konkursu zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak i gimnazjalnych miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Spośród uczestników części ponadgimnazjalnej, wyłoniono 26, natomiast spośród uczestników części gimnazjalnej 25 osób, które 10 marca 2017 r. wzięły udział w II etapie mającym na celu wyłonienie trójki finalistów.

Laureatami części ponadgimnazjalnej zostali:

  • I miejsce Kamil Kozdroń (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie),
  • II miejsce Łukasz Wypych (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku),
  • III miejsce Filip Wiącek (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku).

Laureatami części gimnazjalnej zostali:

  • I miejsce Julia Śladowska (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku),
  • II miejsce Karol Szwed (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku),
  • III miejsce Jakub Grabarczyk (Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego w Sikorzu),
  • Wyróżnienie Michał Kopeć (Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku),
  • Wyróżnienie Krzysztof Gawłowski (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku).

Finał uświetnił krótki pokaz fizyczny przygotowany przez uczniów klasy politechnicznej z III LO w Płocku.

Źródło: PW Filia w Płocku