Laureaci programu ADAMED SmartUP

Zakończyła się 6. edycja programu dla młodzieży uzdolnionej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych ADAMED SmartUP. 7 września 2020 r., podczas gali finałowej, ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów.

Laureaci nagrody głównej zostali wybrani spośród uczestników letniego obozu naukowego. Wzięło w nim udział 50 nastolatków, pochodzących ze wszystkich 16 województw. To młodzież szczególnie utalentowana w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Na obóz zostali zakwalifikowani w wieloetapowej rekrutacji, do której zarejestrowało się w pierwszym etapie ponad 8 tys. osób. Już sam udział w rekrutacji pomógł uczniom w rozwoju naukowym. Jego częścią była bowiem gra online, wymagająca od uczestników samodzielnego poszukiwania informacji, weryfikowania danych oraz nauki krytycznego myślenia.

Nagrodę główną programu stanowi cykl indywidualnych konsultacji edukacyjnych, trwający przez cały rok szkolny. W jego ramach laureaci będą rozwijać swoje zainteresowania naukowe pod opieką mentorów. Dzięki dodatkowym indywidualnym zajęciom mogą m.in. przygotować się do konkursów przedmiotowych i egzaminów oraz pracować nad ciekawymi projektami badawczymi. Po roku troje uczniów, najbardziej wyróżniających się potencjałem i robiących największe postępy, otrzyma stypendium finansowe na dalszy rozwój naukowy.

Obecnie rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej, 7. edycji programu. Jest ona otwarta dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat. 1 października wystartuje natomiast rekrutacyjna gra online, w której do 15 stycznia 2021 r. zarejestrowani użytkownicy będą zbierać punkty za rozwiązywanie zadań i naukowych zagadek. Osoby z najwyższym wynikiem otrzymają szansę na udział w kolejnych etapach rekrutacji i zakwalifikowanie się na przyszłoroczny obóz naukowy.

Pełna lista uhonorowanych podczas tegorocznej gali uczniów oraz rejestracja do nowej edycji programu dostępne są TUTAJ>>

Źródło: ADAMED