Nagroda PW w ramach konkursu „Startuj z Mazowsza”

Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził zwycięzców trzeciej edycji konkursu „Startuj z Mazowsza”. Nagroda Głowna Politechniki Warszawskiej trafiła do XY-Sensing sp. z o.o.

21 października 2021 r. podczas finałowego spotkania konkursu „Startuj z Mazowsza” prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju uroczyście przekazał nagrodę Politechniki Warszawskiej XY-Sensing sp. z o.o. Misją firmy jest dostarczanie dostosowanych, wysokiej jakości rozwiązań radarowych.

Do konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego mogą przystąpić podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie krócej niż rok od daty ogłoszenia konkursu i nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu, w celu wytworzenia nowych produktów i usług.

W ramach tegorocznej edycji wpłynęły 53 zgłoszenia, z czego aż 28 w kategorii Social Impact. Wszystkie startupy przeszły ocenę formalną, a następnie dwa etapy oceny merytorycznej. Po pierwszym etapie oceny merytorycznej 11 najlepszych startupów zaprezentowało swój pomysł przed komisją podczas tzw. Pitch Day. W ocenie kluczowa była innowacyjność rozwiązania, wpływ społeczny projektu, opracowany model biznesowy, ale także zespół i potencjał pomysłu. Nagroda główna w każdej z trzech kategorii konkursu wyniosła 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje o konkursie „Startuj z Mazowsza” dostępne są na stronie innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/startuj-z-mazowsza/iii-edycja.html 

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie